Peavalu ja ninaverejooks 07.02.01 / Peavalu

Külastaja küsib:

Peavalu esineb mul üsna tihti (omaarust), paar korda nädalas kindlasti.
Viimaselajal on probleeme ninaverejooksuga.
Tavaliselt esines seda kõva nuuskamise tagajärjel, kui mul oli nohu. Nüüd ei ole üle kuu aja mul nohu olnud ja IGA PÄEV tuleb ninast verd. Iseenesest.
Millega see võib seotud olla? Üldiselt on mul madal vererõhk, aga viimasetel aastatel pole mõõtnud.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Selleks, et hinnata teie peavalude iseloomu, vajaksin täpsemat peavaluhoogude kirjeldust. Nina verejooksude põhjuseks on sageli nina limaskestas esinevad veresoonte laiendid, mida on võimalik ravida vastava eriala spetsialisti juures.