Triptaanid 08.06.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

LP.DR.Haldre. Kirjutate ravimitest üldnimega "triptaanid".Kas "NAPROXEN" on triptaan?Tarvitan seda ravimit migreenihoo alguses 500 mg.+ 1 tbl.DIASEPAMI.Enamasti on sellest abi.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Naprokseen ei ole triptaan. Naprokseen (mittesteroidne põletikuvastane ravim) on efektiivne valuvaigisti, kuid kuulub hoopis teise ravimrühma kui migreenihoo tekkemehhanismi sekkuvad triptaanid. Sellele vaatamata migreeni “välja ravimine” ei ole võimalik ka triptaanidega, need preparaadid on mõeldud ikka hoogude leevendamiseks ja raviks.
Ravisoovitused on alati individuaalsed. Kui küsija on rahul kasutatava ravimiga ning tablette ei pea võtma liialt palju, siis ei ole mingit põhjust seda muuta.