Ebameeldiv lõhn suus ja suu veritsus 17.08.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 30 aastane meesterahvas ja probleemiks on pidev vere maitse suus ning ebameeldiv lõhn. See on kestnud üks 4 aastat ja aastake tagasi sai käidud perearsti juures ning suunati hambaarstile, seal aga ei leitud midagi kuna hambad korras ning hoolitsen hammaste ning suu eest hoolt igapäevaselt niiti ja suuvett kasutades ning ei suitseta ega tarbi alkoholi. Hommikuti on suus palju pruuni verd ja vahepeal ka päeva jooksul tunned suus vere maitset ning välja sülitades on suus veri ja vahepeal tekib ka röga kurgus ja üldjuhul on ka peale suu pesemist ja värskendamist natukese aja pärast juba paha lõhn suus. Elan juba üle aasta välismaal ja käisin eelmine nädal uuesti hambaarstil, kuid tulutult ja ei oska hetkel kuhu edasi pöörduda.
Suured tänud lugemast.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!
Teie poolt kirjeldatu võib sobida paradontiidile või periodontiidile s.t. hammast ümbritseva koe põletik. Sellisel juhul võivad hambad terved olla, kuid hammast ümbritsev sidekude, igemed ja luukude võivad olla põletikus. Kindlasti ei ole normaalne suus olev veritsus ja ebameeldiv lõhn. Nõu võib küsida suu hügienistilt . Hambaarst on õige spetsialist sellise mure hindamiseks. Habaarsti visiidile registreerudes võiks üle küsida, kas pakutav arst selle haigusega ka tegeleb. Kui hambaarstid välistavad selle haiguse, siis peaks pöörduma uuesti perearstid poole põhjuse leidmiseks.

Head soovides, Vanda Kristjan