Roosakad laigud nahal 05.05.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Peaks kindlasti antud küsimust küsima nahaarstilt aga kuna siin nahaarsti ei olnud, siis küsin Teilt. Ehk oskate aidata. Alguses ( 2-3 kuud tagasi tekkis seljale roosakas laik, see on nagu heledamaks läinud, kuid ära pole ka kadunud. Nüüd kuskil 2 nädalat tekkisid reiele sarnased roosakad laigud, üks on suurem teine väiksem ( suurem 3 mm ja väiksem 2 mm umbes). Seljal on kõige suurem. Ei sügele. Mis laigud need olla võiksid?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere! Foto on tehtud jäseme piirkonnast ja hinnanguliselt on laik suurem kui 2-3 mm. Esialgsel hinnangul võib olla tegemist nummulaarse dermatiidiga. Nummulaarne dermatiit on üks nahapõletiku vorm, millele on iseloomulikud mündisuurused roosakad ketendavad kolded.
Soovitan määrida koldeid rasva alusel baaskreemiga, mõnikord on see paranemiseks piisav. Kui laigud ära ei lähe või neid tuleb juurde, soovitan arsti vastuvõtule pöörduda.