põletv tunne kurgus 23.03.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna gastroenteroloogi vastamas ei ole, pöördun Teie poole. Olen aastaid põdenud gastriiti ja refluksi. Võtan Nexiumi 20mg 1kord päevas ja olen enam vähem hakkama saanud(tihti esines iiveldushooge) Nüüd paar nädalat on pidevalt põletustunne kurgus(neelamine ei ole valus), mida olen püüdnud leevendada imemistablettidega (Isla) Need leevendavad korraks ja siis ikka vanaviisi põletab. Pidasin tablettidega nädalase vaheaja kuid eriti kergemaks ei läinud vaid magu hakkas valutama.
Võtan veel Arimidexi.
Millest võib see tingitud olla ja kuidas abi saaks?
Ette tänades Anu

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!
Arvestades Teie varasemaid haigusi (gastriit ja refluks), soovitaksin esomeprasooli annust tõsta 40 mg-le. Ravikuuri pikkus vähemalt 4 nädalat . Esomeprasooli 20 mg on sobiv säilitusannusena retsidiivi vältimiseks. Kui annuse tõstmine ei leevenda vaevust, siis peaks kaaluma kontrolli ja perearstiga võiks selles osas konsulteerida.

Head soovides,
Vanda Kristjan