Pearinglus, peavalud 29.09.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, doktor! Juba pea aasta aega tunnen just eriti peale pea alla kummardamist, (jalanõude jalga panekul, toidu ahju panemisel) aga ka külje keeramisel voodis ja vahel ka une pealt pearinglust.Mõnikord alla kallutamisel ringlus nii tugev, et pean kohe istuma. Nüüd on sellele ringlusele lisandunud ka peavalud, eriti kukla piirkonnas, pea külgedel ja pealael. Esineb ka kerget iiveldust, uimasust ja üldist halba enesetunnet, nii et öösel segab see magamist ja päeval ei jaksa midagi teha. Tehti MRT, kus leiti: subkortikaalses valgeaines T2 L hüperintensiivseid koldeid, lisaks signaalimuutusi periventrikulaarsel.Vwrdumist intrakraniaalsel ei tähelda .Bilat.esinevad Meckeli koopa divertiiklid, milles näha liikvori- anatoomiline iseärasus. Arvamus: kerge subkortikaalne leukoentsefalopaatia (Facekas1), muus osas selge haigusliku leiuta. Palun, doktor, mida see leid endast kujutab, kas mingit tõsist ajukahjustust, millest tekkinud, kas vajan mingeid lisauuringuid, kas minu kaebused on sellele leiule omased ja millist ravi vajan? Tänud Teile ja parimat soovides murelik patsient.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
MRT vastusest võib välja lugeda, et tegemist nn. mittespetsiifiliste valgeaine muutustega, mida nähakse sageli ka täiesti tervetel inimestel ning tavaliselt nendele ei omistata olulist patoloogilist tähendust ning me teame, et peavaludega need muutused ei seostu. Kaebused aga suhteliselt mittespetsiifilised ja nende taga võib olla mitmesuguseid süsteemseid haigusi ka (näiteks, aneemia, vererõhu probleemid jms).
Lugupidamisega
M. Braschinsky