Kaela kangus ja valu 17.06.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kirjeldus: Kaelalordoos on tavapärane, lülikehad on ühel joonel, vahemikud on suhteliselt ühtlased, olulise ahenemiseta. C4/5 diski vasakpoolne paramediaanne väiksem ekstrusioon. C6/7 diski vähene difuusne protrusioon. Spinaalkanal märkimisväärselt ahenenud ei ole. C6-7 neuraalkanalid kergelt kitsamad. Seljaaju ii. C3 lülikehas vasemal rasvsupressiooniga rexhiimis kogu lülikeha kõrgust haarav tsentraalselt madala signaaliga, perifeerselt kõrgema signaaliga piirdunud kolle, KT-s 3mm lüütiline lesioon, T2-s kõrgema signaaliga, atüüpiline hemangioom? Korteksi destruktsiooni ei tähelda. Soovitav 3-6 kuu möödudes dünaamiline uuring.Palun selgitage MRT vastust

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
diagnoosi püstitamiseks peab arst hindama objektiivset leidu, s.h. kas esineb neuroloogilisi kahjustussündroome vms. Radioloogiliste uuringute hindamise juures me mitte ainult toetame radioloogi kirjeldusel, vaid vaatame pilte ise ka, mis eeldab isikuandmete olemasolu ja patsiendi reaalset konsulteerimist. Antud kirjeldusele järgnenud soovitus korrata uuring võib olla igati asjakohane - enamasti sellised muutused on healoomulised ega oma seost ei kliiniliselt esinevate kaebuste ega mingi tõsisema haiguyse tunnuseks. Kuna Teil on juba alustatud koostöö neuroloogiga, siis usun, et muretsemiseks pole põhjust, tuleb tema selgitusi ja soovitusi arvesse võtta.
Lugupidamisega
M. Braschinsky