Sumatriptaan südamepuudulikkuse korral 06.05.19 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Tahaksin üle küsida, kas auraga migreeni raviks on ohutu kasutada sumatriptaani, kui anamneesis on südamepuudulikkus ja südameoperatsioon (klapiplastika) kaasasündinud aordiklapi rikke tõttu vähem kui aasta tagasi? Infolehe kohaselt: "Rääkige oma arstiga, et ta saaks teie südamefunktsiooni kontrollida, enne kui ta määrab teile Imigran'i. Väga harvadel juhtudel on inimestel pärast Imigran'i võtmist esinenud tõsiseid südameprobleeme, isegi kui neil eelnevalt ei ole südamehaigusi olnud."
Opijärgne kontroll kardioloogil 6 kuud hiljem oli korras, uuesti lähen aasta möödudes.
Migreen tugevate tajuhäiretega diagnoositud alles nüüd, sumatriptaani seni kasutanud ei ole. Kas peaksin konsulteerima kardioloogiga või tegema lisauuringuid enne ravi alustamist või kaaluma muid ravivõimalusi?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
sumatriptaani vastunäidustusteks on eeskätt sellised haigused, mis on seotud veresoonte ahenemiste ja/või trombidega. Südame poolt need on siis eeskätt südame isheemiatõbi, südamelihase infarkt (läbipõetud k.a.) jms. Mis puudutab auraga migreeni, siis sumatriptaani ei soovitata reeglina kasutada selliste auraga migreeni vormide korral, nagu hemipleegiline migreen ja ajutüve auraga mirgeen.
Lugupidamisega
M. Braschinsky