Migreeni hood 12.11.17 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Olen varem ka teie juures käinud, konsultatsioonil ja uurisime minu peavalud põhjust. Esialgselt me profülaktikalist ravi ei alustanud.kuna mul diagnoositi auraga migreen. Paar kuud oli hea ja rahulik, kui tarvitasid ravimit maxalt 10 mg. Kahjuks see ei toiminud ja algasid uuesti meeletud valud. Pöördusin uuesti arstile ja sain uue neuroloogi - Kati toome juurde. Tema tegi uuringu, elektri juhtmetega seoses (müts pähe ja sai mingeid impulsse). See midagi ei näidanud . Alustasime prof. ravi - võttes topiramaadti. Võtsin seda 6 kuud. Aga kuna kaal langes meeletult peaagu 10 kg. Lõpetasime selle võtmise. Ja öeldi et kui läheb hullemaks, tuleksin tagasi vastuvõtule. Kui aus olla ei ole paremaks läinud ja ei jaksa lihtsalt tulla tartu, kui mingeid uuringuid ei tule ja abi ei saa. Ja viimane 2 nädalat on olnud suured peavalud. Ainuke mis leevendab on maxsalt 10 mg, kui see aitab ainul 1 päev, järgmine päev on sama suured valud. Kiirabi poole pöördudes, ei saa ka sealt abi. Pea valudega kaasneb ka, tugev tasakaalu kõikumine ja selline tunne, et kohe minestan. Ma vabandan, et teid tülitan kuid ei tea kelle käest veel abi/nõu küsida. Loodan, et saate aidata.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kirjast jääb mulje, et migreenihood on muutunud praktiliselt igapäevasteks. See tähendab, et migreen on läinud üle kroonilisse faasi (krooniline migreen). Sellega sageli kaasub valuvaigistite liigtarvitamine, mis viib teisese peavalu lisandumiseni (krooniline peavalu ravimite ületarvitamisest). Mõlematel on efektiivne ravi olemas. Tipramaat kuulub nende hulka, kuid taluvuseporbleemide tõttu soovitan valida midagi muud. Konkreetse profülaktilise ravimi valik eeldab juba otsest arstliku konsultatsiooni. SA TÜK Peavalukliinikus olete kindlasti oodatud, siin töötab terve peavalumeeskond (s.t. 2 arsti, 2 peavaluõde, peavalu psühholoog...).
Senini aga soovitan proovida mitte tarvitada MAxalti enam, kui 10 päeva kuus ning arutada perearstiga, kas oleks võimalik alustada profülaktilist ravi amitriptülliiniga, mis on esimese valiku ravim selles olukorras.
Lugupidamisega
M. Braschinsky