Migard annustamine 09.12.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Käisin hiljuti Teie kordusvastuvõtul aurata migreeniga. Olin seni võtnud Cinie tablette, korraga võtsin ühe 100 mg tableti. Ühe migreenihoo ravimiseks kulus tavaliselt 3-4 tabletti, üks hoog kestis 2-3 ööpäeva. Tablett leevendas valu ca 7 tunniks.
Kirjutasite mulle prooviks Migard tabletid. Võtsin nüüd migreenihoo korral ühe Migard tableti (2,5 mg), kuid see ei võtnud valu ära. Lugesin ravimilehte, kuid jäi arusaamatuks, kas tohin teise tableti veel võtta 2 h pärast või alles 24 h pärast? Praegusel kujul valu ei vaigista.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
Frovatriptaani (Migard) ühekordne annus on 2,5 mg. Juhul, kui migreenihoog ei vaibu, siis annust võib korrata mitte kiiremini, kui 2 tunni pärast. Maksimaalne ööpäevane annus on 7,5 mg.
Migreeni hooravi efektiivsust kõige adekvaatsem on hinnata ravides 3 järjestiku hoogu analoogselt, kuna mõned rohud võivad väga hästi aidata mitte 100% kõikide, vaid, näiteks iga teise või iga kolmanda hoo puhul.
Lugupidamisega
M. Braschinsky