occipital neuralgia ? 01.10.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Minu probleemiks mida ma arvan peaks olema occipital neuralgia ? ehk mul on spasmid occipital lobe ja kõrva taga.

Kui masseerin mõlemalt poolt occipital lobe kohta ja pärast liigutan kulme üles alla eh ja siis occipital lihased on kohe valusad ja nagu saan aru need vastutavad samuti selle eest, et tõmbavad meie skalpi taha ja aitavad meil nn kulme liigutada?

olen selle all kannatanud juba ligi aasta alguses kui probleem tekkis oli isegi kogu peanahk valus ja valus puututada .

selle aja jooksul proovinud palju migreeni ravimeid.
antidepressante nagu amitrüptiliin 6 kuud ja kahjuks pole lahendanud probleemi.

sain ühe blokaadi paremale poole mis natukesene aitas mis nagu natukene aitas aga mitte oluliselt kahjuks.

ei oskagi enam midagi teha äkki aitaks sinna kohta botoxi süstid, et nendes spasmitest lahti saada?

MRT-uuring olulise leiuta peast

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
kuklanärvi blokaadi suure kuklanärvi neuralgia korral võib ka korrata - efekt võib järgmise korraga olla parem, kui esimesel süstimisel.
Alternatiivid:
- botulismitoksiini süstid "follow the pain" paradigmi järgi,
- Pregabaliin tõusvas annuses kuni 300 mg x2 või Gabapentiin tõusvas annuses kuni 1200 mg x3.
Lugupidamisega
M. Braschinsky