Peavalu ja iiveldus 11.02.15 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 34. aastane naisterahvas. Pöördun Teie poole murega, nimelt vaevavad mind üle kuu aja erinevad sümptomid. Kaebused algasid peavaludega, mis kestsid u. nädal. Seejärel tekkis pearinglus ja tasakaaluhäired, minestustunne ning vasaku käe ja jala surisemine. Peavalu andis selleks ajaks järele. Viimase paari nädalaga on minestustunne süvenenud, väga raske on igapäevatoimetustega toime tulla. Nüüd tulid tagasi ka peavalud (pitsitav valu rohkem kuklapiirkonnas, kiirates otsaette, õlavööde on samuti pinges ja pea on justkui vati sees), hommikuti on iiveldus. Lisaks tugev kõrvakohin ja täpid silmade ees. Peavalu koos kaasuvate sümptomitega on kestnud u. nädalajagu. Pearinglus ja käe ning jala surin pole ka kuskile kadunud. Tehtud on põhjalik vereanalüüs, korras. Pearinglusega on probleeme olnud varemgi-2 aastat tagasi teostati kt kompuuteruuring peast, tookord oli korras. Vererõhk on normis, 110/75. Eelpool toodud nii palju sümptome korraga on uus minu jaoks. Kardan väga ajukasvajat. Kas on võimalik, et paari aastaga on tekkevõimalus olemas. Mure on suur ja enesetunne väga kehva.
Ette tänades

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
Ajukasvajate esinemissagedus nooremas eas on väga tagasihoidlik, samas peavalude oma on suur. Kahtlust võimalikule kasvajalisele või muule patoloogilisele protsessile määrab arst. Seetõttu usun, et kõige mõistlikum oleks antud olukorras pöörduda neuroloogi poole. Kaebuste põhjuste selgitamine algab objektiivsest neuroloogilisest staatusest, mille järgselt neuroloog võib otsustada teostada täiendavaid uuringuid. Valikmeetodiks peetakse magnetresonantstomograafiat. Olemasoleva info põhjal usun, et see plaan võib olla põhjendatud.
Lugupidamisega
M. Braschinsky