Kas kolmiknärvi neuralgia? 08.11.12 / Peavalu

Külastaja küsib:

Ka on kolmiknärvi neuralgia? Vaevlen juba aasta valudes kolmiknärvi kõikides harudes, mõlemal pool pead, meelekohad, sellest veidi kaugemal peas, kõrvad kohisevad-peale Trileptaliga alustamist. Kaelas ja õlgades pinged.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Selle info põhjal pole, akhjuks, võimalik eristada kolmiknärvi neuralgiat teistest kohati sarnastest sündroomidest. Vaja on teada hoogude sagedust, valu iseloomu, valu tugevust (näiteks 10 palli süsteemis), esilekutsuvaid faktoreid, kaebuste esinemist valuhoogude vahel. Ravi seisukohalt peaks teadma kui pikalt ja mis annuste juures on ravimeid kasutatud (iga ravimi kohta eraldi).
See, et uuringud on kõik korras on tegelikult hea, peaks olema suure tõenäosusega välistatud igasugused väga halvad haigused, mis võivad teine kord selliseid valusid põhjustada. Aga alati tasub mõelda ka sellele, et kas ikka kõik võimalikud põhjused on välistatud!
Soovitan neid küsimusi arutada oma raviarstiga! Sest diagnoosi antud juhul püstitab siiski arst otsese konsultatsiooni alusel (lisaks kolmiknärvi neuralgiale mõeldakse kolmiknärvi neuropatiale, igasugustele teistele, k.a. atüüpilistele näovaludele jms)
Lugupidamisega
M. Braschinsky