Kortikaalne atroofia 26.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr Otsalt! Mul on selline huvitav küsimus Teile. Nimelt,mida tähendab parietaalpiirkonna kortikaalne atroofia? Millest see tekib? Kas ta võib olla kaasa- sündinud? Milliseid vaevusi/sümptomeid ta põhjustab/võib põhjustada? Kas seda ravitakse/kuidas seda ravitakse? Milline on selle haiguse tagajärg,kui ei saa õigel ajal õiget ravi? Kas ta võib süveneda mitte välja tegemisel? Vabandan et nii palju küsimusi,kuid loodan et vastate mõnelegi neist.See on äärmiselt oluline edaspidise tegutsemise seisukohalt. Ette tänades Ingrid 26 a.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere Ingrid,

Aitäh küsimuse esitamise eest.

Hakatuseks ka minupoolne küsimus- miks Teil on tehtud aju radioloogiline uuring, kus parietaalpiirkonna kortikaalne atroofia ilmsik tuleb?.

Tegelikult ongi see vaid radioloogiline diagnoos ja kui sellele ei lisandu mingeid kaebusi ega sümptome, on see lihtsalt Teie isikupära. Atroofia võib olla tekkinud juba enne sündi või sünnipuhuselt ( sünnitrauma?), samuti elupuhuselt ( mürgid?, nikotiin?, alkohol?, põetud haigused? jm. kahjulikud või tervist kahjustavad eluviisid.

Kuna tegemist on väljakujunenud sümptomiga , ei ole seda võimalik taastada. Pigem hoida edasisest progresseerumisest, mis tähendab tervislikke eluviise, liikumist, tervislikku toitu, optimaalset töö ja puhkuse vahekorda jne.

Kui teil peaksid aga esinema / lisanduma mäluhäired või keskendumisrskused, tuleb pöörduda eriarsti poole ( psühhiaater või neuroloog).

Parimate tervitustega,

teie arst.