Pea valu 03.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Elukaaslasele on selline asi, et ta oli keiser ja tehti alaselja tuimestust ja alaselja ajuvedelik hakkas lekkima ning pandi plomm ette ja öeldi, et järgmisel päeval peab ära kaduma. Tal ei kadunud ära ja on tugevad peavalud meelekohal, siis arstid ütlesid, et võtta 1g paratcetamoli ja juua Coca Cola. Mis võib olla tugeva pea valu võtmeks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seljasüstiga (spinaalanesteesia) võidakse vigastada kõvakelmet, mis ümbritseb seljanärve ja milles on rõhu all seljaajuvedelik. Vigastuse korral toimub vedeliku leke, rõhk alaneb ja tulemuseks on peavalu. Valu kaob tavaliselt lamamisasendis. Vigastus paraneb umbes nädalaga. jSoovitan voodireziimi ca. 1 nädal ja vaid vajadusel paratsetamooli. Kui nädalaga valu ei möödu - helistage

Tel 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika