TMR ajuuuringu vastuse lahtiseletamine, et kas on põhjust muretseda 10.04.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas on põhjust midagi ette võtta, kui TMR ajuuuringu vastus oli järgmine.

Ajuvatsakesed tavalised. Frontaalsed ekstratserebraalsed
liikvoriruumid kergelt promineeruvad. Keskjoone struktuurid
dislokatsioonita. Intrakraniaalsel ekspansiooni ei sedasta. Aju
valgeaines bifrontaalsel on väikesed 2-4mm
mittespetsiifilised/gliootilisangiopaatilised koldekesed. Diffusiooni
restriktsiooniga koldeleidu ei sedasta. Kraniaalnärvid on nähtavas
osas normaalsed. Paremal frontaalsiinuses väike retensioonitsüst.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Väikesed ajukahjustused võivad olla seoses näiteks südame rütmihäiretega ja kui neid esineb võiks pöörduda kardioloogi vastuvõtule. Peavalu need ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika