Valu puusas ja põlves 21.01.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Teostatud keskmise väljaga MRT- uuring sakroiliakaalidest (T2 sag, T2 STIR sag, T2 STIR cor, T1 cor, T2 STIR ax). SI-liigeste MRT: 1.5 T, uuring natiivis. Paremal SI-liigese eesmises osa ja alaosa ümbruses minimaalset luuödeemi. Liigeses võimalik ka minimaalne vedelikulisa. Algavat sakroiliiti ei või välistada, soovituslik reumatoloogi konsultatsioon. Mujal mainitavat ödeemi pole ja muid sakroiliidile viitavaid muutusi ei tähelda. Vasakul SI-liigese kõrval vaagnaluus 20 x 12 x 15 mm suurune hästi piirdunud muutus, mis eelkõige sobib beniigseks. Lülisamba nimmeosas kaks alumist vahemikku on minimaalselt madaldunud ja diskides laiakannaga madalad protrusioonid. Neuraalset kompressiooni ei tule esile. --- Algavat sakroiliiti ei või välistada, soovituslik reumatoloogi konsultatsioon.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitatud on reumatoloogi konsultatsiooni kuna esinevad vaagna/ristluuliigese põletikulised muutused.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika