Pea on uimane 03.05.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2 aastat juba on pea joogine. Nagu oleks joonud pokaali veini. Nüüd viimasel aastal asi läinud halvemaks. Aasta tagasi tekkis järsku suur jõuetus, võhma oli niipalju, et minut seista, pidin istuma. Perearsti juures tehtud kardiogramm näitas, et süda ei saa piisavalt verd, vahelöögid. Käskis pöörduda emosse. Seal nenditi fakti ja suunati nädala pärast kardioloogia vastuvõtule. Peale koormustest ja südame magnettomograaf uuringut nentis arst, et süda korras, aga vaevused on näha, aga ravida pole midagi kuna pole arusaadav miks süda nii teeb. Kirjutas välja pulsi rahustamiseks beetablokaatorit. Mõned kuud tagasi läksin emosse kuna pea hakkas sellisel määral ringi käima, et ma ei julgenud liikudagi, kartsin kokkukukkumist. Isegi istudes, pikali olles käis pea täiega ringi ja süda oli paha. Haiglas sain iivelduse vastu tilgutite. Tehti peast kompuutertomagraaf. Tehnik kes pilti vaatas, arvas, et on mingi kahjustusega koht ja jäin hommikuni haiglasse kuniks neuroloog üle vaatab. Neuroloog kontrollis refleks ja arvas, et tema ei arva, et mingi kahjustus oleks. Aga määras magnettomograaf uuringu. Seal sai käidud ja neuroloogi vastuvõtul samuti. Ütles, et pilt korras ja midagi viga pole. Saan aru, aga minu pea puhul pole häda enam sugugi ebamugavus vaid elu oluliselt segav asi. Neuroloog arvas, et tegu võib olla närvidest tingitud hädaga. Ei julge küll raiuda, et asi selles pole. Mul on juba 10 aastat tugev liighigistamine mis ju ka seoses närvisüsteemiga. Ja olen üksikvanem just 5 aastaseks saanud lapsele. Ärevus on tervise tõttu kasvanud. Viimasel poolaastal on ka arusaamatud palavikud, väikesed 37,1-37,6. Juba hommikust saadik. Paar kuud tagasi kestsid kuu aega jutti. Nüüd jälle, praegu 5 päev. See teeb niigi paha pea veel hullemaks. Kohati külmavärinad, labakäed jääkülmad. Higistamine, tundub, et kohati keha termoregulatsioon ei ole korras. Hakkan magama jääma, tundub jube palav, rindkere kattub higiga. Kui ma ise peaksin 10 palli süsteemis oma hingelisele poolele hinnangu andma siis ehk 5. Mul pole suuri muresid ja depressiooni sümptomid nagu ka üldse ei kattuks. Kas on võimalik, et ikkagi isegi mõõdukate sümptomite peale tekib füüsises nii suur paine. Ma reaalselt muretsen, sest elan väikse lapsega koos ja mure, et kukun kokku on olemas. Ma muutun töövõimetus varsti. Üritan saada psühhiaatri juurde numbri, aga need kohutavad järjekorras. Kas teie kogemuste põhjal on võimalik et tegemist puhtalt närvide tõttu vaevustega? Ja ravi antidepressantidega on tee paranemisele? Rõhutan veelkord, tegu pole pea puhul kerge ebamugav uksega see väga tõsiselt segab mu normaalset olemist. Ükskõik milline nõuanne võib olla abiks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõikvõimalikud neuroloogilised uuringud on tehtud. Kui ka üldanalüüsid korras (perearst) on vajalik kogenud spetsialisti vastuvõtt kes teeb läbivaatuse, tutvub uuringutega ja määrab ka ravi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika