Karpaalkanal 03.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgmine, 3a tagasi lõigati vasakul käel karpaalkanalit,kuna käsi valutas meeletult öösiti ja uuring kinnitas diagnoosi. Nüüd valutab parem käsi samamoodi. Sain perearstilt saatekirja neurokirurgile, aja sain mai kuu keskele alles. Nii kaua seda valu kannatada öösiti on paras õudus. Kõige väiksem laps ka 4 kuune. Kas Teie vastuvõtule tulles saaks varem opereeritud käe? Või on selle valu vastu ka tablettravi?
Mainin ära, et harjutusi olen käele teinud nüüdseks natuke üle kuu aja.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõige sagedamini annab leevenduse ja ka paranemise spetsiaalse randmeliigese ortoosi kasutamine mis ei lase sirutada egas painutada labakätt. Ortoos on abivahendina müügil haigekassa soodustusega. Kanda tuleks nii tööl kui ka öösel magades.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika