Probleemne kätevärisemine ja kukkumishirm 16.07.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on juba aastaid olnud probleem sellega, et käed värisevad. Mõnel päeval vähem, mõnel rohkem. Tänasel päeval enam see nii häiriv ei olegi, kuid lisandunud on järgmised probleemid. Kui ma pean tegevusetult istuma või seisma (kuulates loengut) ning end toetada kuskile ei saa, siis käib tihti kehast jõnks läbi ja tekib tunne nagu vajuksin läbi tooli või kukuksin kohe maha. Ja mida rohkem ma seda kartma hakkan, seda hullemaks läheb. Võiks öelda, et käib nagu pea ringi ja tasakaal kaob, kuid kui ma istun näiteks laua taga ja toetuspind on olemas, siis seda probleemi pole. On ka tekkinud tunne, et õhk saad otsa. Samuti on raske hoida käes klaasi, sest olen ebakindel endas, et äkki pillan maha ning kui vaja klaasist juua, siis hakkavad käed palju rohkem värisema. Olukord isegi ei pea pingeline olema, vaid seda juhtub ka pingevabas õhkkonnas.
Perearst suunas kevadel ka neuroloogi vastuvõtule, kes ütles, et kõik probleemid on mul peas kinni ja ka MRT uuring ajule ei näidanud midagi ebatavalist. Ma olen nõus, et mida rohkem ma sellele mõtlen, seda hullemaks läheb, kuid alguse saab see kõik ka siis, kui ma nendele probleemidele konkreetselt ei mõtle.
Kas probleemidele on üldse lahendust ning mida peaksin tegema, et elutegevus ei oleks nii häiritud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleemile on lahendus - tuleb läbida ravikuur mille määrab neuroloog peale läbivaatust ja ilmselt muuta ka elustiili.

Dr. Ain Pajos