Tõmblused ja valu säärtes 28.03.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

2 nädalat tagasi algasid mõnesekundilised tõmblused vasaku sääre välisküljes. 4 päeva tagasi algasid ka säärevalud, mis on konstantsed. Täna õhtul on tõmblused juba mõlemas jalas nii säärtel kui reitel iga mõne minuti tagant.
Algul arvasin, et tegu on mineraalide või vitamiinide puudusega, ehk olen teinud 1.5 nädalat magneesiumi jalavanne ning võtnud multivitamiine, siiski tundub, et asi läheb aina hullemaks.
Trenni ma eriti ei tee, olen normaalkaalus ning pigem istuva elustiiliga.
Kas on põhjust muretsemiseks ning milles võib asi olla. Kuhu peaksin oma murega pöörduma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Perearst võiks teha analüüsid (K, Na, Ca, Mg, + kilpnäärme näitajad). Muutused nendes võivad asja selgitada.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika