Keha krabid/värinad enne uinumist 19.03.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Eile enne uinumist kogesin taas olukord, kuidas vahetult enne magama jäämist algasid kehas värinad/krambid. Olen varasemalt ka neid kogenud, kui keha läheb krampi ning peale nö jõuga enda "olukorrast" välja surudes läheb hoog üle. Eilsed hood (2x) ei läinud kaugele kuna tundsin nö hoo algust ja koheselt sundsin end üles.
Neid hoogusid on varasemalt tulnud ja läinud. Vahepeal olid need nädalas 3-4x enne uinimist ja siis jälle kadunud. Viimased hood mitu kuud tagasi.
Olen teinud ka erinevad testid (verenäidud manuses) ning holteri uuringud 24h (süda ja vererõhk) Kui oli peal südameholteri masin, siis tundsin sama hoogu kuid hilisemal kelleajakontrollil näidud ei tuvastanud südametöös kõrvalekaldeid, mis tundus väga kahtlane, kuna kogu keha, tundus ka et süda, värisises. Selle tõttu kahtlustasin ka südame töös mingit probleemi aga südameuuringud, sh koormustest olid korras.
Viimasel ajal on tunda ärevussümptomeid.
Lisaks olen uuringutega jõudnud nii kaugele, et tulemas on gastroenteroloogi uuringud (gastroskoopia ja koloskoopia), kuna väljaheitis leiti peitverd esimsele korral, teisel korrasl mitte.

1) Mis hooga võib olla tegu ja kas peaks tulema lisaks ka neuroloogi vastuvõtule? (hood on väga ebakorrapärased nagu eelnevalt mainisin, vahel lausa kuude kaupa vahed)
2) Kas südameholterimasin ei tuvasta antud asju?
3) Kas mao-soolestiku probleem võib olla põhjuseks? Mõned hood on tekkinud peale ebatervislikku õhtusööki...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalikke põhjuseid on mitu. Et asja selgitada, on ilmselt vajalikud neuroloogi konsultatsioon ja EEG uuring.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika