Käed valusad sundtööst 30.07.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen olnud ripsmetehnik juba 9 aastat, sellest viimased 4,5 aastat teinud seda igapäevaselt ja suure koormusega. Esimesed käe ära väsimised ja krambid lõid välja peale pikka tööpäeva umbes 4 aastat tagasi ja olen viimased aasta enda töökoormust vähendanud ja tegin vahepeal ka kaks kuud pausi, kuid peale pausi asi just hullemaks läinud. Käed lähevad kohe valusaks, eriti pöial ja selle ümbrus. Ei teagi milles asi võiks olla ja kas kuidagi saab seda ravida? Käed väsivad kiiresti, on tunda krampe ja valu, kas tegemist võib olla närvivaluga? Vahel ka kerge surin kätes. Kas antud probleemile leiduks mingi lahendus?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla käenärvi kompressiooniga randmekanalis seoses pikaajalise sõrmede tõõ ja randmeliigese ebaõige asendiga. Leevendust tooks randmeortoosi kandmine töö ajal ja magades.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika