Käed ja jalad kanged ja torgivad 14.06.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Tahaksin lihtsalt nõu. Mu emal avastati pool aastat tagasi kopsus mingi bakter või vähilaadne asi. Arsti juurde läks ta sellepärast, et jalad valutasid ja torkisid. Ravi saab ta Soomes. Nüüd on ta saanud 4 korda keemiaravi ja peale igat korda on tehtud vereproove ja kopsupilte jne. Uudised on alati olnud positiivsed. Probleemiks on aga see , et käed ja jalad ei liigu enam üldse. Mõni aega tagasi sai raamiga liigutud, aga nüüd ei ole enam suuteline üldse liikuma. Ärevaks teeb veel see, et tal on rindkere juurest ka juba kange ja tänu sellele on vahest raske hingata. Viimased vereproovid ja röntgen on ka tehtud. Arsti vastuvõtt on 18 juuni ja neuroloogi vastuvõtt 19 juuni. On küll lähi päevadel, aga viimastel päevadel on asi kordades hullemaks läinud. Oleme käinud ka eestis neuroloogi vastuvõtus kui seisund parem oli ja tema soovitus oli soome minna ja kiirabi kutsuda, et äkki siis hakkavad asjad liikuma. Siis meil veel polnud Soome neuroloogi aega. Minu küsimus ongi see, et kas on suur oht et see asi muutub eluohtlikuks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjus jäsemete nõrkuseks vajab selgitamist. Kui emal on soome kindlustus, minge kindlasti neuroloogi vastuvõtule kes korraldab vajalikud uuringud. Tegemist võib olla tõsise haigusega.

Dr. Ain Pjos
Neurodiagnostika