Värisevad käed ja pea. 28.01.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Dr. Otsalt!

Olen 25 aastane naine. Esimest korda sokeeris mind see värin keskoolis, kui pidin klassi ees luuletust lugema. Muidugi eelnes sellele esinemisele väike pabin nii nagu ikka kõigil õpilastel. Sokeeris mind aga see, et luuletust lugedes ei suutnud ma kondrollida oma pead, mis hakkas värisema ja seega ei tulnud ka luuletuse lugemisest midagi välja. Ega ma ei lasknud ennast sellest eriti häirida ja elasin edasi aga klassi ette ei kippunud enam minema. Edasi arenes asi nii, et kuskil 4 aasta pärast suvel öösel tööl olles peaaegu minestasin kuna silme eest läks mustaks ja tekkis õhupuudus, süda hakkas kloppima ja käed ning pea värisema. Peale seda kirjutas arst propranolooli. See oli suureks abiks kui süda kloppima hakkas, aga peaga on ikka probleeme. Muidu tulen endaga toime aga fotoraafi juures ei suuda pead paigal hoida.

Kas minu probleemile on lahendust, millise arsti juurde peaksin pöörduma?

Teie vastust ootav Alma

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid väga küsimuse eest!

Teie poolt esitatud kirjelduse alusel jääb mulje, et tegemist on situatsioonspetsiifilise pea ja käte värisemisega, mis tavaliselt on ärevushäire üheks väljundiks. Sama diagnoosi poolt räägib ka minestamistunne ja sellega kaasuv sümptomaatika. Kui perearst on kontrollinud Teie südant ja leidnud sellega kõik korras olevat, soovitan pöörduda abi saamiseks neuroloogi või psühhiaatri vastuvõtule, kes korraldab kaasaegse ravi ( psühhoteraapia, trankvillisaatorid ja või serotoniinselektiivsed antidepressandid). Millise raviskeemi kasuks otsustab arst Teie puhul, aitab selgusele jõuda põhjalik anamnees ja vestlus tohtriga. Igal juhul on probleemist võimalik jagu saada ja soovin Teile selleks pealehakkamist ning kannatlikkust.

Lugupidamisega,