Kas lihase venitus või närvipõletik? 05.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Tõmbasin käima mootorsaagi ja järgmine päev oli parem õlg nii valus, et telefoni tõsta ei saanud. Külastasin perearsti ja sain saatekirja keskhaiglasse.
Seal öeldi et järjekord 2 kuud. Saadeti suure valuga erakorralisse. Arst kuulas mu jutu ära pani kusetile ja pandi tilguti ja saadeti röntkenisse. Tagasitulles vaatas pilti ja ütles, et kondid on terved. Soovitas süüa valuvaigisteid ja määrida fastum geeliga ja pöörduda järgmine nädal perearstile. Kuna valu oli väljakannatamatu siis läksin ka kiirabi haiglasse traumapunkt paari päeva pärast seal ei saanud isegi arsti jutule öeldi, et sööge valuvigisteid ja pange geeli. Magada pole saanud ükski öö üle ühe tunni ja lamades pole ühtegi asendit kus käsi ei valutaks. Käin öösel jalutamas siis on vähe parem. Öeldi, et see võib 2-4 nädalat kesta. Sain ühe neuroloogiga kaubale ja ta vaatas mind üle ja määras elektriravi ja paar salvi + küünlad valu jaoks Elektrit olen saanud nüüd 5 korda aga õla lihases on ikka selline valu, et magada ei saa. Kui alguses oli samasugusgune valu nagu hambavau kogu õlas siis nüüd on ka selgroo kõrval üks hästi valus punt ja valutab sealt ka. Kui olla selja peal ja keerata voodis terve külje peale siis lööb sellise valu kätte, et hüppa parem voodist välja. Magamisest pole mõtet unistada. Nüüd on möödas juba kaks nädalat. Päris kaela ei ole veel hüpanud see valu aga lähedal on. Olen enne ka veits seljas valu tundnud aga mitte sellist mis segaks magamist. Tundub, et õlg on paistes ka. Sellies valuga ei suuda magada ega midagi teha.
Mis oleks soovitus ja kas selle saaks nii välja ravida et enam ei kordu.
Peep

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Eelkõige tuleks selgitada valude põhjus. Võimalik on liigesekapslipõletik või kõõluserebestus-põletik. Võimalik on ka närvivalu lähtega kaelast. Ravid on igal juhul erinevad ja kirja teel siin selgust ei saa.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591