Tere dr. Pajos 20.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mu küsimus koosneb sellest et kuna me lähedane inimene käis äsja pea uuringul, siis me tahaks teada seda mis nähtavasti meile ei seletatud täpselt. Väljavõttel aga seletatakse pikemalt ja me tahaks mõnda asja teada. Juttu on MRT uuringust.Seal on selline lause et "Periventrikulaarselt patol MR signaal, mis viitab HC kiirele arenemisele", mis on see HC? Veel on kirjas et aju vatsakesed on laienend ja just IV vatsake on kõige rohkem laienend ca 3,7 cm. Seal on ka mingi tsüstjas moodustis ca 2,6 cm. Kuna see ajas segadusse, et algul öeldi et op tuleb ja lõpus öeldi et ei tee, see on väga raske op, siis oleme segaduses,kaasaarvatud patsient ise.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

HC - hüdrotseefalus ehk vesipäisus. Ilmselt tsüst IV vatsakeses takistab ajuvedeliku liikumist põhjustades rõhu tõusu ja ajuvatsakeste lainenemist.
Vesipäisusega tegeleb neurokirurg Dr. Viilu Mustamäe Haiglas.

Dr. Ain Pajos