Valud jalalabas 03.04.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 23.a.naine ja mul on selline mure, et umbes 5 kuud tagasi läks jõusaalis jalg mitmeid kordi krampi. Peale seda olid jalas tugevad valud, mille tõttu pöördusin arsti juurde. Alguses arstid leidsid, et on kõõlustuppe põletik, mis peaks iseenesest üle minema. Paluti jalale rahu anda ja valuvaigisteid süüa. Tarvitasin umbes kuu aega xeforapidi, vahest kui tugevad valud olid, siis ka tramadoli. Kuid jalg läks ainult hullemaks, lõpuks enam jalale üldse toetuda ei saanud ja liikusin ainult ratastoolis. Seejärel pandi haiglasse sisse ja mind vaatas üle mitu arsti (reumatoloog, neuroloog, neurokirurg, ortopeed jne), käisin ka mitmetel uuringutel (MRT-vastus: difuusne, valdavalt mediaalse plantaarpiirkonna lihas-kõõlus tuppede lihaste vedelikuhulga tõus, võiks sobida n. tibialis post. või kompressioonisündroomiks. Antud piirkonnas komprimeerivat faktorit ei visualiseeru), metatarsaalluudes I varba distaalses lülis murdu ei ole. EMG - vastus: tagasihoidlik nervus tibialise ja nervus peroneuse kahjustuse kliiniline pilt labajalas, tarsaalkanali sündroomi ei esine. Ultraheliuuring - suurte kõõluste ümber olulisi vedelikukogumeid ei näe, liigespilud on iseärasusteta, lähtuvalt USG leiust blokaadid ei ole näidustatud. Ortopeedi arvamus, et objektiivne leid sobib tenosünoviidile. Nüüdseks olen üritanud juba üle kuu aja kõndida, kuid valu jalas on endine ja jalg on ka sinakaslilla. Kas peaksin lihtsalt ootama ja see läheb tõesti iseenesest üle või peaks ikkagi uuesti arstide poole pöörduma, kuigi ei oska enam kellegi poole pöörduda, sest viimati öeldi, et jalg on iseenesest terve. Uuriti ka selga, kuid seljaga on kõik korras. Kas äkki võib tulla see beebipillidest, kuigi trombi mul ei ole, seda on kontrollitud?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest. Ma arvan, et peaksite uuesti arsti poole pöörduma, kuna haiguspilt võib olla muutunud viie või kolme kuu taguse leiuga võrreldes. Soovitaksin alustada perearstist, sest temal peaks olema ülevaade kõigist Teile täiendavalt tehtud uuringutest ja eriarstide konsultatsioonide otsustest. Ma ei oskaks omalt poolt täiendavalt muud pakkuda kui pehmete kudede põletik ( roos???). Perearst saaks uurida Teie verest ka põletikunäitajaid.