diabeedi tüsistused 04.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Põen II tüübi diabeeti juba üle 10-ne aasta. Kui oleks võimalik ainult oma tervisega tegeleda oleks ehk lihtsam tüsistusi vältida, kuid elu on nii nagu on: toitumist seab rohkem rahakott, kui vajadus ja stress on igapäevane kaaslane. Takkajärgi meenutades umbes kahe viimase aasta jooksul tunnen ennast väsinuna, ärkan öösiti tihti, käed ja parem õlg valutavad juba ammu. Nüüd hakkas parem jalg valutama, peale uuringuid jõudsime perearstiga ühisele järeldusele, et tegemist peab olema neuropaatiaga. Tuleb välja, et öist und on ka vist valu häirinud, kuid see on nii ebamäärane, et poolunes seda nagu ei registreerigi. Olen 47 aastat vana, seega veel suur tükk elust ees. Perearst määras b-vitamiini süstid. Nüüd hakkab kuus läbi saama, ei saa öelda, et tulu ei oleks, kuid tundub, et siiski on see kasin. Veresuhkrut jälgin, kõigub tühja kõhuga 7-5-ni. Kindlasti on ka mingil ajal kõrgem,alati ju ei mõõda. Kas peaks ehk ikka spetsialisti poolepöörduma, või ongi see asjade vääramatu käik.
Ette tänades Urve

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suhkruhaigus kahjustab ka närve toitvaid veresooni ja seega võib põhjustada närvivalusid. Närvikahjustuse hindamiseks tuleks teha ENMG uuring (saab suunata ka endokrinoloog). Peale uuringut tuleks ravi saamiseks käia ka neuroloogi vastuvõtul.

Dr. Ain Pajos