äkiline valu rindkeres 15.02.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere, loodan, et püstitan küsimuse õige spetsialisti alla nüüd :)

küsin tegelikult oma elukaaslase eest. tegemist 25-aastase noormehega, kes ei suitseta, ei joo, teeb aktiivselt sporti.
probleem seisneb selles, et tal on vahetevahel sellised äkilised valud rindkeres. ise ta väidab, et need on olnud lapsest saati. valu ei ole pidev ega pikk, aga lihtsalt täiesti suvalisel ajahetkel näiteks telekat vaadates lööb selline hetkeline valu, et hästi ei saa liigutada, mis aga möödub iseenesest mingil aja möödudes. need valud ei esine tihti, nii paari nädalaste vahedega, mõnikord rohkem mõnikord vähem.

kas on probleem mingi närvipõletikuga näiteks ja kas peaks ennast sel teemal kuskil kontrollima millegi suhtes ja kui ohtlik selline asi võib olla?

tean isegi, et ehk muretsen üle (mu elukaaslane väidab, et olen ülipabistaja, sest tema enne arstile ei lähe, kui midagi juba päris tõsist on, aga no parem karta kui kahetseda :) minu meelest)
ja oleks hea teada, kas on tegemist millegiga, mida peaks uurida laskma?

tervitades,
M Tallinnast.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närviärritusest tingitud valu on üks võimalus, kuid alustada tuleks südame kontrollist. Perearsti juures on võimalik teha EKG ja saada soovitusi edasise suhtes.

Dr. Ain Pajos