nägemise kadumine 21.09.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere,kirjutan,sest olen mures om abikaasa pärast.nimelt - päeval töö ajal käis tal peast läbi "sähvakas" ja silmanägemine peaaegu kadus ca tunniks.kui nägemine taastus,tuikas veidi silma taga ja kuklas,peavalu kui sellist ei olnud.muidu valutab tal tihti pea,ülepäeviti(juba aastaid),migreen ei ole.
pani küll neuroloogi juurde aja kinni,kuid tahaks siiski ka teie käest küsida selle konkreetse juhtumi kohta.mis võis sellist asja põhjustada?kardan väga kasvajat..
ja veel - kas neuroloog saadab ta peauuringutesse?ka seda on õigust nõuda?
muretsedes ja ette tänades.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh huvitava küsimuse esitamise eest.
Kahjuks ei ole ainult Teie poolt antud kirjelduse alusel kindlat diagnoosi võimalik öelda, kuna iga selline juhtum vajab individuaalset uurimist. Kindlasti on vajalik neuroloogi poolt läbivaatus ja vajadusel ka lisauuringud, s.t aju uurimine aparatuuri abil.
Teie kartus kasvaja suhtes ehk on pisut liialdatud, kuna kasvajate puhul sümptomid, mis on tekkinud ei kao, vaid jäävad ja hoopiski süvenevad. Kuid kontrollida tuleb igal juhul, kui arstil vähegi mingi kahtlus selles suunas on tekkinud. Usun, et neuroloog vajalikud uuringud ka korraldab. Mis puutub uuringute nõudmisse, siis arvan, et spetsialist peaks määrama nende vajaduse.
Kindlasti tuleb aga mõelda migreenihoole. Kirjutatae, et abikaasa pea valutab tihti, kuid migreeni ei ole. Loodan, et see väide on korduvalt neuroloogide poolt kontrollitud, kuid ka sagedased pingepeavalud võivad üle minna migreeniks. Ja tihti pole migreeni sümpotmiks mitte peavalu, vaid hoopi muud neuroloogilised sümptomid ( näiteks nägamishäired, oksendamine, tasakaaluhäired ).
Soovin teile edu ja abikaasale paranemist,
Teie arst