ajuvõimekuse langus 05.06.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25 aastane mees. Muret teeb mulle see, et kuigi olen noor inimene on mulle külge tulnud vanainimeste hädad. Unustamise hulk on läinud lihtsalt kohutavaks ning teine asi mis mulle muret teeb on kontsentreerumisvõime vähenemine. Raske on ennast rakendada mingi ülesande lahendamisele.

Kas on võimalik, et need on stressi tulemused? Kas võivad siin olla ka mingid ainevahetus- või verevarustushäired? Või hoopis veel mõningad mulle teadmatud hädad? Kas peaks selle asjaga arsti juurde pöörduma ning kui jah siis millise arsti juurde?

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh huvitava probleemi esitamise eest.

Teie kirjast voib järeldada, et olete oma igapäevaelus seotud suure töökoormusega ja selle tulemusena tekivadki pahatihit kontsentreerumisraskused, samuti mälu käepärasuse häired. Kui inimesel on pikema aja vältel vaja täita väga palju erinevaid kohustusi ja ulesandeid, ei suuda ta mone aja möödudes enam keskenduda koikidele asjadele piisavalt pohjalikult ja planeeritud ulesannete täitmisel tekivad järjest suuremad vajakajäämised, mis omakorda suvendab juba tekkinud ulepinget ja stressi.

Lisaks on tihit ka keskendumisraskuste pohjuseks depressioon, mille olemasolu hindab täpsemalt juba eriarst. Kas tööga voi ka pereeluga seoses ei ole Teie puhul voimalus meeleolulanguse e. depressiooni tekkimiseks?

Nii et moelge koikgepealt läbi oma kohustuste hulk ja analuusige, kas need on vastavuses Teie käsutuses olava ajaga. Kas Teil jääb aega ka puhkuseks, kas Te saate piisavalt magada, kui palju Te tegeleta aktiivselt spordi voi alternatiivselt fuusilise koormusega. ?Kui koik see tundub olevat korras, on motet pöörduda erialaarsti poole, kas neuroloogi voi psuhhiaatri poole ja arsti soovitusel, kui ta seda vajalikuks peab, kasutada ravimeid.

Teie vanust arvestades ei tule kone alla verevarustusehäired. Kui teie tervis uldiselt on korras, ei ole alust kahtlustada ka ainevahetushäireid.

Uldise toonuse tostmiseks , kui tunnete, et väsimus on suur, on soovitav kasutada apteegist ilma retseptita saadaolevaid toonikume, soovitav Gingo Biloba preparaate.

Parimate soovidega ja edu soovides.