Lülisamba-kõverus. 13.10.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Töökoha kaudu tervise tõendit tehes avastati mul lülisamba kõvernemine 16kraadi paremale.Kaks aastat tagasi tervise tõendit tehes oli kõik korras.Aga lapsena kui olin 5a oli mul sama probleem.Siis ravivõimlemist tehes sain selle kõveruse välja.Olen hetkel 28aastane.Mida peaksin nüüd ette võtma? Ehk oskate sovitada veel midagi millega saaks oma jõududega probleemile abiks olla? Loomulikult võtan ka oma perearstiga ühendust ja soovin saate kirja spetsialisti juurde.Kus juures mul pole kunagi selg veel valutanud.Oleksin tänulik kui vastaksite ja oma arvamuse selle jutu põhjal mulle ütleksite. Ette tänades .

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Regulaarne võimlemine tugevdab lülisammast ümbritsevat lihaskorsetti ja väldib kõverusest tingitud vaevuste teket - kõverus sellest ise oluliselt ei muutu.
Põhjuse õnnestub tavaliselt selgitada spets. rö.ülesvõtete abil.

Dr. Ain Pajos