äge valu seljas 09.06.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Küsima ajendas tänahommikune kogemus abikaasaga(vanus 40). Hommikul riietudes, nimelt pikki pükse jalga tõmmates, kukkus abikaasa põrandale pikali ja enam püsti ei saanud. Kaebas kohutavat valu alaseljas, ei saanud liigutada.
Midagi rasket ta tõstnud ei ole, vastupidi, me olime just väga hästi puhanud nädalavahetusel Lõuna-Eestis. Kelle poole pöörduda, mis võib põhjustada sellise äkkvalu? See on midagi enneolematut.
Ette tänulik naisterahvas Tallinnast.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Peaksite kindlasti pöörduma neuroloogi poole, kuna valu põhjuseks on tõenäoliselt patoloogiline lihaspinge seljaosas. Kuna valu jalgadesse ei kiirgu, on vähetõenäoline diski prolaps.
Raviks kasutatakse antud seisundi puhul mittesteroideseid põl.vataseid ja valu kupeerivaid preparaate ning perfeerset lihaslõõgastit suukaudselt, vahel ka lihasesisese " triger"-punkti blokaadi süstina, lokaalselt näiteks "Fastum"geeli ja asendravi.
Lugupidamisega,