Selgroog ja ärevushäire 02.05.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !

Tahaksin teada, kuidas nad on omavahel seotud? Selgroog huvitab mind sellepärast, et mul on sellised kergelt paigalt liikuvad lülid ja ei ole vaja end vahest palju liigutada, kui mõni lüli on paigast ära, siis hakkab pea ringlema ja süda pööritama ja võtab hinge kinni? Ja seose sellega tekib selline hirmuhoog vm. selle taolist? Äkki oskaksite seda seletada. Ise olen 29 a. Olen suhteliselt heas vormis, ülekaalu ei ole. Kuna äevus tekib ka kohvi juues, sellepärast olen üritanud seda vältida. Tervitades Laura

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!

Ilmselt on Teie puhul peamiseks probleemiks ärevushäire; kuna Teie poolt esitatud kirjelduses ei viita miski sellele, et Teie kaelalülidega midagi korrast ära oleks. Pearinglust ja -pööritust võib aga esineda lihas-ja kõõluspinge foonil kaelalihaste ja kõõlustanu piirkonnas.

Abi saate kindlsti mõõdukast kehalisest koormusest, ujumisest ja puhkusest. Ärevushäire medikamentoosne ravi seisneb antidepressandi ja/või anksiolüütikumi kasutamises. Kas sellist ravi Teile vaja on, saab otsustada ainult arst.

Lugupidamisega,