mure 21.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lugupeetud Dr Pajos,

olen 28. a mees; nädala eest tekkisid peavalud (enne oli neid yliharva kuigi paljudel lähisugulastel on pahatihti), pea eri kohtades (paremal, aga vasakul kyll rohkem, vist parietaalpiirkonnas -olen bioloog), kestavad nyyd nädal, peaegu terve päeva ja väga valus ei ole; paaril korral kohe peale söömist oli tunne, nagu viskaks toidu yles.

Mõne päeva eest lisandud veider tuimuse tunne näopiirkonnas, "tundis" oma kõrvade olemasolu. On lisandunud tuimus käsivartes (tunne, et käed on rasked, hetkel; rohkem paremas käes) või yksikutes sõrmedes. Ka tekkinud tõblused vasalu käe sõrmedes ja tõmblused näos. Lisaks tunnen, justkui pigistataks silmi. Paar korda seletamatud külmavärinad. Täna öösel (vastu pyhap hommikut) oli tunne, et silme ees virvendas ja visuaalväli kitsam kui muidu, nagu peavalu polnud, oli selline ebamugavustunne.

Tahaks väga loota, et tegu psühhosomaatikaga, aga kardan siiski halvimat.

Suur tänu,

Lugupidamisega

R.K.S.T.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Eeltoodud kaebuste alusel mingit kindlat haigust diagnoosida ei saa. Võiksite külastada perearsti ja teha vereanalüüsi. Kas olete põdenud viimasel ajal mõnd infektsioonhaigust, olete käinud vaktsineerimas ?

Dr. Ain Pajos