empty sella 05.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olin krooniliste peavalude tõttu ajude magneetpilti tegemas. Jäi natuke arusaamatuks mõiste: empty sella natuke paisunud. Mida se üldse tähendab lihtrahva keeles? Ja kas se võib põhjustada peavalusid? Kas migreen on mingil moel ühenduses antud "diagnoosiga"?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kahjuks ei ole võimalik kommenteerida ainult ühte lauset Teile antud MRT vastusest.

Oluline on ikka lõplik otsus vastuses ja kui see ei sisalda midagi haiguslikku, ei ole ju paanikaks põhjust.

Migreenil esitatud lausega vastusest mingit seoste ei tohiks olla. Migreenil on omad põhjused ja kliiniline avaldus ning haigus ise on seotud ajuveresoontega, mitte aju struktuuridega, mida uuritakse magnetresonants ja kompuutertomograafilisel uuringul.

Parimate tervitustega,

Teie arst.