Insult??? 03.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Tihti käib pea ringi ja on tasakaalu häired. Viimasel ajal on sagenenud vasaku käe pöidla tahtmatu tõmblemine...sama ka näo piirkonnas (silmalaugude ja suuümbruse) tõmblused...kas võib tegu olla nn."vaiksete" insultidega? (20a tagasi oli raske sünnitus, mille käigus tekkisid krambid). Vilma-43a

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Kirjeldatud sümptomid ei ole insuldile iseloomulikud.

Pigem kaldun arvama, et tegemist on närvisüsteemi ülepingega või stressiga. Tahtmatud tõmblused võivad esineda ka harva mõne muu närvisüsteemi haiguse puhul, kuid neid oskab diagnoosida närviarst patsienti ennast täpsemalt uurides. Seega Teie kirja põhjal ei ole kahjuks võimalik väga täpset nõuannet anda. Vajadusel pöörduge neuroloogi vastuvõtule.

Parimate soovidega,

Teie arst.