närvilised tõmblused lapsel 24.03.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mulle teevad muret minu 9.a lapselapse näotõmblused koos silmade pilgutamisega ja sellega kaasnevate kuiva kõha taoliste häälitsustega. Laps on kasvanud praktiliselt ilma isata, ilma kindla püsiva koduta,saanud palju vintsutada, kuigi ema hoolitsust ja armastust on ta kogu aeg tunda saanud. Ta on väga hella ja tundliku hingega, väga armas ja hea laps.Kahjuks ema ei näi teadvustavat endale seda probleemi,ega võta midagi ette, kuigi mulle tundub, et vaja oleks konsulteerida ehk isegi lastepsühhaatriga.Õelge palun, kas selline häire vajab tingimata ravi või möödub see ehk ise? Need tõmblused,närvilisus, kergesti tulev nutt ja mõningad hirmud (pimedusekartus jm.)on kestnud juba paar aastat.Asja teeb keeruliseks see, et ta ei ela praegu Eestis.Mida teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna vastutahteliste näotõmblustega kaasuvad ka vastutahtelised häälitsused vajab laps tõenäoliselt neuroloogi konsultatsiooni. Võimalik on ka kaasuv psüühhikahäire.

Dr. Ain Pajos