alaseljavalud 03.03.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen juba pikemat aega hädas alaseljavaluga.Viimase paari kuuga on olukaord väljakannnatamatuks muutunud. MRT uuring on tehtud 10.20.2016. Diagnoos järgmine L1/2,L2/3 diskide veesisaldus on langenud,L4/5 kõrgusel on spinaalkanal suhteliselt kitsam fassetthüpertroofia tõttu.Kummalgi L5 juurel,eriti vasakul on lateraalretsessides fassetthüppertroofia tõttu väga vähe ruumi pitsumine.L5/S1 diski veesisaldus on langenud,kõrgus vähenenud,väljakummumise foonil esineb tsentraalne/parempoolne ekstrusioon minimaalse kaudaalse migratsiooniga,mõõtudega 5 7 mm. Mõlema S1juure mõjustatus võimalik,L5/S1lõpp-plaatidel on tugev luuturse-Modic I. Arst määras laserravi ja füsioteraapia.Olen kõik läbi teinud aga asi läheb aina hullemaks. Nädalas kaks korda keha niimoodi valutab nagu oleks teerulli alla jäänud. Valu on ka vasaku jala reie taga küljel ja kandades. Ravimitest olen vötnud Tramadoli 50mg,mis teeb ainult uimaseks.Arst kirjutas ka Pragiolat,aga see ravim tegi täitsa sassi. Mis edasi,sooviks abi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt tuleks käia neurokirurgi konsultatsioonil. Küsige perearstilt saatekiri.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika