tuimad varbad 15.01.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tunnen, et varbad on kogu aeg tuimad. Selline tunne, nagu oleks külma saanud, aga tegelikult pole saanud. Aegajalt hakkas see tunne endast märku andma ca 2 aastat tagasi, aga nüüd on see tunne pidevalt. Ei oska midagi oma probleemiga peale hakata, olen käinud regulaarselt massaazis, kuid pole abi saanud.
on ka unehäire, magama jään, kuid ärkan paari tunni pärast juba üles, ehk siis öösel ärkan mitu korda vahel.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suhkruhaiguse koral võib tekkida jalanärvide kahjustus - polüneuropaatia- mille korral esineb tuimus varvastes ja labajalgades. Jalanärvide uuring ENMG annab tõenäoliselt vastuse, sellele suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika