Sisemine verejooks ajus 06.12.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

68 aastanel naisterahvas viidi teadvuseta haiglasse. Diagnoosiks magades tekkinud sisemine verejooks ajus. Kompuuteri pildi järgi oli verejooks ulatuslik ning mõlemal ajupoolele kandunud. Operatsiooni ei tehtud ning raviks määrati vaid kerged valuvaigistid ja tilguti kaudu vedelik. Hingamise kergendamiseks antakse lisahapnikku.
Kas on sellise diagnoosi ja raviga juhuseid tervenemiseks? Millise aja jooksul võivad paranemise märgid ilmneda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ulatuslik mõlemapoolne verejooks ajju on tavaliselt fataalne ja prognoosi paranemisele eriti ei ole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika