MRT vastuse lahtiseletus 09.11.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Tehti mulle MRT peaajust, seoses kuulmise langusega. MRT vastuselehel kirjas selline lause: frontoparietaalsel subkortikaalses valgeaines on ealisest normist enam mittespetsiifilisi valgeaine koldeid- Fazekas 1.
Muus osas oli MRT leiud normis
Kõrva-nina-kurguarsti soovitus oli pöörduda neuroloogile, ent kahjuks ei osanud ta antud leiu kohta rohkem infot anda.
Seega küsin Teilt-kui kiiresti peaksin ma üritama neuroloogi vastuvõtule pääseda? Kas peaksin otsima tasulist aega või annab oodata ka pool aastat(kahjuks on järjekorrad väga pikad).
Mida antud leid tähendada võib? Googeldades leiab igasugu hirmutavat infot, on ka mainitud skelerosis multiplexi-ma ei tea kas antud haigus on pärilik või mitte, aga lähisuguvõsas on selle diagnoosiga inimene(ema õde).
Mingeid kaebusi-sümptomeid mul ei ole ja varasemalt pole ka MRT-d tehtud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on aju valgeaine väikeste kahjustuskolletega. Põhjus tuleks selgitada. võimalik on nt. südame rütmihäired, südame kodade- või vatsakestevaheseina defekt mis põhjustavad verehüüvete sattumist aju väikestesse veresoontesse - väikesed infarktid. Soovitav kardioloogilised uuringud.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika