Valuhood reiest säärde,hetkeline jale nõrkus. 19.08.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Paar nädalat tagasi algasid mul vasakus jalas valusähvatused,mis algavad reie välisküljest ja kiirgab säärde.Jala tõmbaks nagu sel hetkel täiesti nõrgaks.Selliseid hooge esineb päeva jooksul erinevalt 2-7.Paar päeva tagasi lisandusid valuhood(nagu elektrisähvatus) paremal pool alaseljas.
Käisin röntgenis ja toon ära ka vastuse;
Alumises nimmeosas on lülikehade vahelised kõrgused vähenenud ja lülikehadel servmised paksenemised ja osteofüüdid L2 ja L3vasempoolsetel servadel.Alumises nimmeosas on liigesjätked mõõdukalt jämenenud.Osteochondrosis et spondylarhrosis reg. lumbalis.

Minu küsimus oleks -mis see on ja mis edasi.Perearst pole ette võtnud mitte midagi.Ainult mainis korra ,et vist oleks vaja ravivõimlemist ja sellega on hetkel asi piirdunud.Ütlen veel juurde ,et teen istuvat tööd.

Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla alumiste nimmelülidevahelise kõhrketta väljasopistusest tingitud jalanärvi pitsumisega,miile puhul valu kiirgub säärde ja ka labajalga, võib esineda naha tundehäireid ja labajala nõrkust. Soovitan mõneks nädalaks loobuda asjade tõstmisest ja kandmisest ja kasutada valuvaigisteid. Kui paranemist ei järgne, on vajalik neuroloogi läbivaatus ja lisauuringud.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos