Kaela-ja kuklavalu, peapööritus, kõrvades kohin 27.07.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minul selline mure, et juba pikaajaliselt on esinenud kaela- ja kuklavalu, õlad valusad, esineb peapööritust, uimasust ja peavalu.
Hiljuti oli kael nii valus, et ei saanud pead pööratagi (enne seda lõi öösel pea nii tuimaks ja esines iiveldust), nüüd on alanenud valu, ent kael siiski valus. Kukla piirkonda lööb tihti tugev valu.
Kui joosta või võimelda, tunnen et midagi kaelapiirkonnas hõõruks vastu ja ajab köhima vms-tunne nagu mõjuks hingamisele.
Samuti on kõrvades kohin, tinnitus.
Vererõhk ka madal.
Perearst peab seda normaalseks, ei lase teha ühtegi uuringut, proovi, isegi katsu mu probleemseid kohti.
Mistõttu mul on istuv töö, ajab selle kõik kontoritöö peale, ei vaevugi midagi tegema. Soovitab ainult võimelda.
Võimlen iga õhtu, käin jooksmas, söön valuvaigisteid, kasutan erinevaid geele, teen viinakompresse, ent probleem ei alane, pigem süveneb.

Mida peaks tegema, kuhu pöörduma? Ilma perearsti saatekirjata pole ju kusagile võimalik pääseda.
Raske on elada igapäevase pearingluse ja uimase olekuga.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks teha vereanalüüsid (üldveri ja reumanäitajad) ja rö ü/v. kaelalülidest (saab teha läbi perearsti) ja tulla vastuvõtule (saatekirja vaja ei ole).

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos