Väga tugev valu alumise tarkusehamba eemaldamise järgselt 14.07.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, eemaldati alumine tarkusehammas 17. mai 2016. paranemine oli küllaltki raske, hammas puuriti kildudeks ja paistetus kestis umbes 19. juunini. Kui paistetus hakkas alanema tekkisid meeletud valud selle tarkusehamba sombus. Vahepeal viskab tugevaid tuimasid/teravaid torkeid lõualuusse ja kõrva ka. Valu on niivõrd tugev, et terve pool lõualuud ja ka kõrv valutavad (kõrv on arstil kontrollitud ja korras). Tuimust ei esine. Pidev 24/7 valu, mis ei allu käsimüügi valuvaigistitele ning isegi kiirabisüst vaid leevendab ega võta valu ära. Mis võiks seda valu põhjustada? Lõug on hell, raske on magada ka selle poole peal.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kolmiknärvi haru vigastusest tingitud kroonilise valuga. Kas eemaldati ka hambajuur täielikult? Pidage nõu oma hambaarstiga ja kui kõik on eemaldatud, tulge ravi määramiseks vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos