Labajalas närvikahjustus 19.05.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kirjutan oma ämma tervise mure pärast,jaanuaris leiti,et peab puusaopile minema,et see täiesti kulunud,teeb piinavat valu,veebruari alguses hommikul ärgates käis teisest jalast valusähvatus läbi,õieti ei saanud liikudagi,perearst saatis närviarstile,see ütles,et teilon halvatus olnud,saatis emosse,sealtehti tilguteid ja kirjutati rohtu,saadeti koju,midagi paremaks ei läinud,viskas labajalga,varbad tuimad ja komistas kodus vaipade taha ja kukkus,siis sai taastusravisse,seal öeldi,et teil on suur närvikahjustus olnud,kästi osta labajala ortoos,mis tõmbab varbaotsa kõndides üles,see oli märtsis,siis kodus olles jälle läksid valud nii suureks,et perearst saatis valuarstile,see kirjutas omakorda kanged valuvaigistid,nüüd on paar päeva jalg hüppeliigesest nii paistes,perearst saatis röntgeni,täna sai vastuse,ei ole midagi,käskis kapsalehte peale panna,et pead selle jala terveks ravima,muidu ei tehta teise jala puusale oppi,augusti´alguses,mina igal juhul aru ei saa,kuidas ta selle jala terveks ravib siis,kas kapsalehega võ?Õelge palun,kuhu või millise arsti poole pöörduda,mida selle jalaga teha ja kuidas ravida,võib olla see ortoos ei sobi ja tekitab paistetuse,või ei tohi liikuda või peab võimlema?Seljaga käis ka arstil,sealoli kahes kohas muudatusi,aga operatsiooni öeldi,et ei ole vaja teha,luuhõrenemist käis ka kontrollimas,sealt veel vastust pole

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jalanärvi kahjustus seljas võib põhjustada labajala nõrkuse ja tuimuse, paranemine kestab kaua. Jala paistetus ei ole aga seoses närvikahjustusega. Põhjuseks võib olla kukkumisel saadud hüppeliigese vigastus või ka veresoonte ummistus. Perearst oskab nendel vahet teha ja ka valuvaigisteid määrata.

Dr. Ain Pajos