Kaela- ja kuklavalud 17.05.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lisaks sagedastele migreenihoogudele on aastaid aeg ajalt vaevanud kaela ja kuklavalud. Viimasel paaril aastal on migreenihood vähenenud,kuid kaela- ja kuklavalud oluliselt lisandunud, tugevad valuhood kestvad 3-5 päeva. Solpadeine (2x 500 mg) leevendab olukorda paariks tunniks,seejärel valu jätkub endise tugevusega. Kuigi minul on nn anatoomiline padi, on eriti tugevad valuhood magamisel, vahel ei suuda mõnes asendis olla isegi lühikest hetke.
Olen soovituste kohaselt tahtnud tugevdada kuklapiirkonna lihaseid ja parandada selle liikuvust, kuid Iga isegi kergete harjutuste tegemine, massaaz, või kepikõnd, rääkimata väikese raskuse tõstmisest vallandab hiljemalt teisel - kolmandal päeval kukla- ja kaelavalud, mis välistavad igasuguse füüsilise koormuse.
6 aastat tagasi tehti röntgeniülesvõtted, milles tõdeti, et on vähest spondyloosi.
Kuidas pääseda välja sellest valudega lõppevast nõiaringist, mis alati kaasneb juba väikese füüsilise koormusega?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on tegemist kaelalihaspingest tingitud kuklanärvide ärritusseisundiga. Asja halvendab ka iga külmetus- või viirushaigus. Lihaspinge põhjuseks võib olla näiteks krooniline ärevus. Ravi määramiseks peaksite tulema vastuvõtule.

Tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos