Kas toimisin õigesti,kui jätsin võtmata parkinsoni ravimid 13.02.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Varsti saab 3 aastat,kui libedaga kukkudes käeluu murdsin.Dr.Talving ütles,et on väga halb killustatud luumurd ja vaevalt sellest käest kunagi päris õiget asja saab.Aga operatsioon läks päris hästi,varsti sain selle käega kõiki töid teha.Ainuke,mis hakkas häirima ,oli see,et seesama vasak käsi hakkas vahest tahtmatult värisema.Läksin siis neuroloogi jutule,kartsin ise et on Parkinson ,selle minu kahtusejutu peale ütles arst,et on jah Parkinson ja hakkan rohtu nimega Azilect võtma.Kuu möödudes kutsus tagasi.Küsis ,kuis on ,mina vastasin et ei ole parem ega halvem.Siis kirjutas ta Rolpryna SR,kui ma ei eksi.Kodus lugesin ravimilehe hoolikalt läbi ja otsustasin,et ei võta neid Parkinsoni ravimeid,sest mul tõesti peale selle ühe käe värisemise ei ole häda ju mitte midagi .Küsisin veel sama arsti käest,et mis mind ees võib oodata,siis ütles tema et 5-e aasta jooksul ei juhtu muga mitte midagi.Võibolla on asi minus endas et ei oska küllalt selgelt end väljendada aga ma tahaks ikkagi teada,kas tekkis käevärin hoopis sellest,et kukkumisel said närvid kahjustatud-sel päeval ma ei tundnud ju midagi aga järgmisel päeval valutas mul kogu vasak pool kaasaarvatud pea.Peavalud on mul nüüd peale seda kui olen natuke tervislikumalt toituma hakanud ja ohtralt vitamiine söönud,järele andnud.Lugesin et parkinsonitablette ei tohi ära jätta aga mul tõesti on kahtlus,et ikkagi ei ole mul see paha haigus ja kui ongi,siis jõuab neid tablette veel küllalt võtta.Andke andeks et kiri sai liiga pikk ja ma väga sooviks et minule ravi määranud arst seda kirja ei loeks.Kas oleksin pidanud pöörduma hoopis neurokirurgi poole.Veel tahtsin küsida-peale kichnerivarraste eemaldamist läksin lazerravisse,lootes nii rutem käest asja saada,äkki tegin sellega vea.Jõudu on selles käes tõesti vähem kui enne aga ma saan hakkama.Kui viitsisite selle pika kirja läbi lugeda,siis palun vastake,kuidas peaksin edasi toimima.Mulle ju meeldiks et käsi ei väriseks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käe värin rahuolekus ei ole seoses käe traumaga. Häiritud on aju motoorse keskuse töö ja seetõttu määratigi Parkinsoni tõve ravimid, mis aga on erinevad. Kui kahtlus püsib, tuleks minna teise neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos