Turse ja verevalumid silmanurkades 3. päeval peale kukkumist peaga 10.11.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kukkusin pühapäeva 08.11. varahommikul vasakpoolse lauba osaga tugevasti vastu kivitreppi. Mõni sekund olin teadvuseta. Lauba naha vigastused on väikesed(2cm pikk, õmmeldi). Pühapäeval peale ärkamist olid tugevad tasakaaluhäired. Pöördusin Tartu erakorralise meditsiini haiglasse, kus võeti vereproov ja tehti kompuuteruuring. Diagnoositi tugev peapõrutus, ajukahjustust õnneks ei leitud. Tasakaaluhäireid on natukene vähem kuid pead järsult liigutada ei saa. Kolmandal päeval(teisipäeval, 10.11) hakkasid järsult tekkima tugevad tursed mõlemal pool silma ja nina vahelisel alal koos väga tumedate verevalumitega. Kust see veri tuleb? Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Otsmikutrauma korral on tursed ja verevalumid silmade ümber tavaline. Peavaevused vähenevad kui üritada enamast lamada. Kui aga esineb vedeliku tilkumist ninast tuleks kohe uuesti pöörduda EMOsse.

Dr. Ain Pajos